Altın İğne (Scarlet S) RF

Altın İğne ( Fraksiyonel Radyofrekans) RF Ankara

RF Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte radyofrekans sistemlerinde de birçok değişiklik olmuştur. Artık hastalar 3-5 saatlik hafif pembelik sonrasında günlük yaşantılarına geri dönebilmektedir. Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunmaktadır. İhtiyaca göre altın iğneler boyunca ya da sadece iğnenin uç bölgesine radyofrekans vererek birçok dermatolojik problemde çözüm bulabilmekteyiz.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

Scarlet S ile ilgili sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

 

Scarlet S İle Cilt Gençleştirme

Altın İğne tedavisinin diğer popüler ismi olan Scarlet S, adını kullanılan cihazdan almaktadır. Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan Scarlet S, oldukça iyi sonuçlar göstermektedir. Cildin sıkılaşmasını sağladığı gibi çeşitli cilt sorunlarına da çözüm olduğu için uzman dermatologlar tarafından tercih edilmektedir.

 

Scarlet S Sistemi Nasıl Çalışır? 

Altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına verilen radyofrekans enerjisi sayesinde yeni kolajen uyarımı ve hasarlı kolejenin tamiri gerçekleşmektedir. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir. Fraksiyonel radyofrekans sistemi hangi durumlarda kullanılabilir?

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

 • Cilt gençleştirme: Özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yaşla birlikte oluşan elastikiyet kaybına bağlı sarkmalarda da toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
 • Sivilce izleri tedavisi: Sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına yol açar, siyah noktaların oluşumunu azaltır. Scarlet S tedavisi ile cildin yağlı görünümü engellenir. Sivilce izlerinin derinliğini azaltmak için hafif izlerde yüksek oranda düzelme sağlarken daha derin izlerde gözle görülür düzeyde iyileşme sağlamaktadır.
 • Cilt çatlakları: Çatlak tedavisi dünyanın en zor tedavilerinden biridir. Bu yüzden birkaç yöntemin birleştirilip yapılan tedavi protokolleri her zaman çatlakların görüntüsünü azaltmada en iyi sonuçları bize sunmaktadır. İğneli radyofrekans ve fraksiyonel karbondioksit lazer tedavilerinin birlikte uygulandığında Scarlet S, çatlakların genişliğini azaltma, cilt rengini düzeltme aşamasında ve daha pürüzsüz bir cilt yoğunluğu sağlamada çok iyi sonuçlar vermektedir.
 • Aşırı koltuk altı terlemesi: Scarlet S yöntemi ter bezlerini kalıcı olarak etkisizleştirir ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır.
 • Ameliyat izlerinin giderilmesi tedavisi

 

Scarlet S Nasıl Uygulanmaktadır?

Altın iğneli radyofrekans sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir. Uygulama öncesinde ağrıyı azaltmak ve hasta konforunu arttırmak için anestezi yapılır. Scarlet S sisteminde her hastaya özel altın iğne başlıkları bulunmaktadır. Kişiye özel başlık sisteme takıldıktan sonra ihtiyaç durumuna bakılarak uygun parametreler ayarlanıp işleme başlanabilir. Uygulama problemli bölgelere birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır ve sonrasında bakım maskeleri uygulanabilir. Böylece etkinlik arttırılmış olur. İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. İşlem sonunda hafif kızarıklık ve küçük kabuklanmalar görülebilir. İşlemden sonraki gün banyo, deniz ve güneş banyosu yapılmaması önerilir.

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Scarlet S Sisteminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Bu sistemde kullanılan altın iğneler deriye girerken küçük delikler açmaktadır. Cilt sterilizasyonu iyi yapılmamış ve iğne uçları kişiye özel hazırlanmamış olarak yapılan uygulamalarda enfeksiyon ve lekelenme riski bulunmaktadır. Bu nedenle bütün dermakozmetik uygulamalarda olduğu gibi uzman doktor tarafından uygulanmalıdır.

 

Scarlet S Sistemi Ortalama Kaç Seans Uygulanır? 

Cilt gençleştirme tedavisinde Scarlet S uygulamaları ayda bir yapılmaktadır. Cildin durumuna göre 3 seans sonunda etki görülmektedir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür. Bu tedavinin PRP ile birlikte uygulanması etkiyi daha artırmaktadır.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Uygulama sonrasında ilk 3-4 saat içerisinde cildinizde kızarıklıklar olmaktadır.
 • Takip eden 24 saat – 72 saat arasında ise kızarıklıklar geçerek pembeleşmeye başlamaktadır.
 • İşlem sonrası dermatoloğunuzun tavsiye ettiği şekilde cilt nemlendirilmelidir.
 • Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalıdır.
 • Seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik olabilir. Ciltte kuruluk ve gerginlik görünebilir, bu durumda cilt nemlendirilmeli, antibiyotik kullanılmalıdır.
 • Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalıdır.
 • Seanstan sonra ciltte oluşan minik kabuklanmalar olabilir. Bu kabuklanmalar seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden düşerler. Kabukları oynamak ya da çıkartmaya çalışmak iyileşmeyi geciktireceği için önerilmez.

Altın İğne tedavisi için daha ayrıntılı bilgi almak ve fiyat tekliflerini öğrenmek için bize Whatsapp’tan yazabilirsiniz.

 

 

Hemen Fiyat Alın!

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

fulya_tezel_form_telefon_numarası