AWT – Akustik Dalga Terapisi

Bölgesel Zayıflama Ankara

AWT (AKUSTİK DALGA TERAPİSİ)

Akustik dalga terapisi, vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanan bir sistem olup; bölgesel zayıflama, dokuların sıkılaşması ve selülit tedavisi için kullanılmaktadır.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

AWT Nasıl Uygulanır?

AWT, uygulama alanına soğuk jel sürüldükten sonra uygulama bölgesine özel başlıklar kullanılarak masaj yapar gibi uygulanmaktadır.  Uygulama lokalize yağ birikimi olan kalça, ön kol, bacak, göbek gibi tüm bölgelere yapılabilir.

Awt Nasıl Etki Eder?

Akustik dalgalar ideal bir vücut şekillendirme seçeneği sağlar. Akustik dalgalar, ortam basıncına göre çok daha yüksek basınçlı ses dalgalarıdır. Bu dalgalar yağ hücre zarlarını hedef alır. Uygulanan yüksek basınçlı bu ses dalgaları yağ hücre zarlarının parçalanmasını sağlar. Yağ hücre zarlarından ortama çıkan metabolik ürünler hücreler arası boşlukta birikir. Lenfatik ve kan dolaşımı sistemleriyle ortamdan uzaklaştırılır.

Yapılan araştırmalar sonucunda vücut şekillendirme, kalçalarda sıkılaşma ve toparlanma, daha sıkı bacaklar ve daha pürüzsüz cilt yüzeyine kavuşma olanağı sağladığı görülmüştür.

 

 

Selülit Neden Oluşur ?

Yüksek kalorili beslenme, egzersiz eksikliği ve hormonal etkiler kadınların bir çoğunu sıkıntıya sokan selülite neden olmaktadır. Kadınlar, genetik bir özellik olarak 21 ila 22 milyar yağ hücresine sahipken bu sayı erkeklerde yaklaşık olarak 17 milyar ila 18 milyar arasındadır. Bunun böyle olmasının sebebi, kadınların sahip oldukları yağ hücrelerinin hamilelik sırasında enerji rezervi olarak işlev görmesidir.

Genişleyen yağ hücreleri cilt yüzeyine doğru çıkıntılar yaratarak ciltte tipik portakal kabuğu görünümünü oluşturur. Esnek olmayan yaşlanmış kolajen bantlar, esneyemediği için çukurlaşmalar oluşur.

AWT bir yandan yağ hücrelerinin yıkımını arttırırken bir yandan da yüksek elastin içeren yeni kolajen oluşumunu arttırmaktadır. Böylece sıkılığı artmış doğal elastikiyeti geri kazanmış ciltte uzun süreli iyileşme sağlanır.

AWT Kimlere Uygulanmaz?

Ciddi kardiyovasküler bozuklukları olanlar; implante kardiyak elektrotları olanlar, hamileler ve kan sulandırıcı ilaç kullananlarda yapılmaz.

AWT kaç seans uygulanır?

Yapılacak bölgeye, bölgedeki yağ oranına, bölgedeki tonus kaybına göre seans sayısı değişkenlik göstermektedir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!