İple Yüz Germe

İple Yüz Gerdirme

İplikler kullanılarak yüz germe tekniği son zamanlarda giderek artan oranlarda kullanıma girmiştir. Özellikle gerçek gözle görülebilir ve doğal sonuç arayan hastalar için kesisiz ve kısa sürede uygulanabilmesi bu uygulamaların popülaritesini arttırmıştır.

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Kimler bu uygulamadan faydalanabilir?

Yüzünde sarkmalar ve hacim kaybı olan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Özellikle 30 yaş üstü orta yüz sarkmaları, çene hattında sarkmaları olan, boyunda gevşek doku problemleri ve kaş düşüklüğü olan hastalar faydalanabilir.

Uygulama nasıl gerçekleştirilir?

Uygulama öncesi sorunlu bölgelerde gerekli bölgeler işaretlenir. İhtiyaca göre kullanılacak koni sayısı ve asma tekniği kişiye özel olarak belirlenir. İplerin giriş ve çıkış bölgelerine bölgesel anestezi yapılıp cildin temizliği tamamlandıktan sonra 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulama sonlandırılır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hastalar sosyal hayatına hemen dönebilmektedir. Uygulama sonrasında giriş ve çıkış noktalarına 5 gün boyunca günde 2 kere antibiyotikli krem sürülmelidir, 5 gün boyunca yüz üstü yatılmamalı, 3 hafta boyunca aşırı hareketlerden kaçınılmalı (sakız çiğnemek, elma yemek gibi), 3 hafta boyunca masaj yaptırılmamalı, spor yapmamalı ve bölge güneşten korunmalıdır.

 

 

Uygulamanın Yan Etkileri Var mı ?

Yapılan bölgelerde ödem, şişkinlik, deri düzensizliği, gamze oluşumu görülebilir. Bu etkilerin hepsi birkaç gün içerisinde geçmektedir.

İple yüz germe nedir, neden yapılır ?

Yaşla birlikte yüzümüzdeki kolajen miktarının azalması ile birlikte yerçekiminin etkisiyle orta yüz bölgemiz aşağı doğru hareket etmekte; yüz ovalitemiz bozulmakta ve yüzümüzde sarkmalar meydana gelmektedir.İple yüz germe, cerrahi uygulama istemeyen hastalarımızın yarım saat kadar kısa sürede sarkan bölgelere yerleştirilen ipler sayesinde askıya alınma yöntemidir.

İple yüz germe işleminde hangi ürünler kullanılmaktadır?

İple yüz germe işlemi için üretilmiş birçok farklı ip bulunmaktadır. Bu iplerin en önemli özelliği insan dokusu ile uyumlu olmaları ve zamanla cilt altında erimeleridir. Bu ipler erirken kolajen yapımını uyarmakta böylece cildin kalitesini arttırmaktadır.Başlıca kullanılan iki çeşit ip bulunmaktadır. Bunlar ‘Polilaktik asit’ ve ‘Polidioksan (PDO)’ dır. Bu iplerin cilt altında erime süreleri ortama 8-12 haftadır. Her iki ipte insan dokusuyla uyumludur.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

Hangi işlemler iple yüz askı olarak isimlendirilir?

İple yüz germe, iple yüz asma, iple gençleştirme, ameliyatsız yüz germe, ameliyatsız gençleşme, iple yüz germe tedavisi,  v-lift, ultra v-lift

İple yüz germe tedavisi nasıl yapılır ?

İşlem öncesinde hastanın yüzü değerlendirilir. Sarkmanın derecesine göre yüzün vektörel olarak toparlanacağı bölgeler işaretlenip uygulamaya başlanır.Öncelikle yüz steril olacak şekilde temizlenir. İplerin uygulanacağı noktalar iğne ile uyuşturulur. Derinin yaklaşık 5mm altındaki bağ dokusuna ipler yerleştirilir. Sonrasında gerekli germe yapıldıktan sonra ipler kesilir.

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi ağrılı mıdır ?

Uygulama bölgelerine işlem öncesinde lokal olarak uyuşturulduğu için hasta ağrı hissetmez.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara –

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.

Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

İple yüz germe işleminin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Yapılan çok sayıda uygulamada ve bilimsel çalışmalarda herhangi bir yan etki görülmemiştir. İşlemden sonra uygulama yapılan alanlarda şişlik, morarma, hassasiyet ve ağrı olabilir. İplik iğnelerinin girdiği alanda gamze denilen minik çukurcuklar oluşabilir. Tüm bu değişiklikler 3-5 günde geriler.

İple yüz germe işlemi kalıcı mıdır?

Yerleştirilen ipler zamanla deri altında emilmektedir. Dolayısıyla belli periyodik aralıklarla yapılmalıdır.

İple yüz germe sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulama bölgelere işlemden sonra kısa süreliğine soğuk uygulama yapılmalıdır. Böylece morarma ve şişlik gibi yan etkilet azaltılmış olur. İşlem sonrasında iplerin giriş yerlerine 5 gün süreyle antibiyotikli krem uygulanmalıdır. Hastaların uygulama bölgelerinde azda olsa hassasiyet olabilir. Bu hassasiyeti azaltmak için birkaç gün ağrı kesici ilaç kullanılabilir. Yerleştirilen iplerin tam olarak dokuya yerleşebilmesi için uygulama sonrasında 3 hafta süreyle yüz masajı, spor, sauna/hamam, aşırı çene hareketleri (çiğneme, konuşma), diş operasyonu yasaklanmalıdır.

 

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!